Besni Eğitim-Iş'te, Susur dönemi

Eğitim-İş Besni Temsilciliği olağan genel kurul toplantısında başkanlığa Meryem Susar seçildi.

Besni Eğitim-Iş'te, Susur dönemi
12 Ocak 2018 Cuma 22:03

Yapılan kongrenin ardından Eğitim-İş Besni Temsilciliği Başkanı Meryem Susur, yönetim kurulu üyeleri Akif Bahçeci, Cihan Gelir, Coşkun Zengel, Adem Bay, Ertuğrul Kurt ve M. Baki Arık ile birlikte gazetemizi ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Eğitim-İş Besni Temsilciliği Basın Sözcüsü Akif Bahçeci; "Eğitim-İş Besni Temsilciliğine yönetim kurulu olarak eğitim sorunlarına çözüm olmak ve ışık tutmak amacı ile bu göreve talip olduk.

Atatürk’ün önderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsızlığını, egemenliğini, ulus ve ülke bütünlüğünü, laik düzeni, demokratik ve ulusal eğitim değerlerini korumak ve sonsuza kadar yaşatmak için 17 Ekim 2005 tarihinde kurulan Eğitim-İş, eğitim çalışanlarının, tüm emekçilerin, günden güne yoksullaşan halkımızın ve karanlığa sürüklenen ülkemizin umudu haline gelmiştir.

Eğitim-İş, yüz yıllık sendikal mücadele geleneğimizden ders alarak yoluna devam etmektedir. Bugün Encümen-i Muallim’den, TÖS’ten, TÖBDER’den devraldığımız kültür, birikim ve cesaretle, köy Enstitüleri ile Fakir Baykurt’un yurtsever ve mücadeleci ruhunu birleştirerek yeniden kurduğumuz Eğitim-İş’imizi, Edirne’den Van’a, Hatay’dan Sinop’a kadar yurdumuzun dört bir tarafındaki eğitim çalışanlarıyla kucaklaştırmıştır.

Besni’mizde ise bu duygu fikri savunan eğitim camiamızın özverili eğitim emekçileri bir araya gelerek Besni temsilcilik görevini omuzladık ve bunu başarıya ulaştırma niyetindeyiz.

Biliyoruz ki, laik, demokratik, bilimsel ve kamusal eğitimin askıya alınmaya, Cumhuriyet eğitim sisteminin ve oluşturduğu kültürün tasfiye edilmeye, Atatürk devrim ve ilkelerinin yok edilemeye yönelik uygulamalarla karşı karşıya kaldığımız günler yaşıyoruz.

İşte bu ortamda sınıf mücadelesini hatırlatan, yetkin olmayan kadroların eline terk edilen gerici eğitim siyasetinin yarattığı yıkımı en aza indirmek, eğitim çalışanlarını içine düştükleri karamsarlıktan çıkarmak ve bu konuda mücadele etme niyeti ve azmindeyiz.

Sendikamızın bu arayış üzerinde yükselen hukuk mücadelesi, soluksuz ortaya koyduğu başarılı çalışmalarla kamuoyunun büyük takdirini toplamıştır. Mücadelemiz, Milli Eğitim Bakanlığı’na sayısız defalar geri adım attırmış, bu yolla on binlerce mağdur eğitim çalışanının sorunlarına çözüm üretilmiş ve üretmeye devam edecektir.

Eğitim-İş, Büyük Önder’in ulusuna güzel günler gösterme hayalini asla ortada bırakmayacaktır. Eğitim-İş tabelası var olduğu sürece, Cumhuriyetin eğitim kurumlarında, aydınlanma devrimlerine savaş açanlara meydan okuyacak namuslu bir soluk da mutlaka var olacaktır.

Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da emeğimize ve ülkemize yönelik her saldırı, karşısında sarsılmaz bir kale gibi Eğitim-İş’i bulacaktır.

Bu durumlar karşısında bizler gibi düşünen eğitim emekçilerimizi Eğitim İş çatısı altında mücadele vermeye davet ediyor , sendikamız üyesi olan veya olmayan eğitim emekçisi arkadaşlarımızın yanında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz.

Bu vesile ile eğitim emekçilerimizin yarı yıl tatilinin huzurlu geçmesini ve geleceğimizin teminatı değerli öğrencilerimize başarılı bir dönem diliyor, tatillerini kitaplarla barışık geçirmelerini bekliyoruz" dedi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.